ADP Dosyası TP Entegre 2021-08

İşyerlerinde acil durum yönetmeliği gereği, işyerinin acil durum planları, işyerinin risklerine göre hazırlanmalıdır. her risk/adp için önleyici tebirler, sınırlandırıcı tedbirler, müdahale prosedürleri ve tahliye planları birbilerine entegre olarak düzenlenmelidir.

Hazırlanmış birçok örnekte bu detaylarda önemli eksiklikler bulunmaktadır.

Örnek bu çalışma sadece dosyanın 6.bölümü olup, çalışması henüz tamamlanmamış, tanıtım ve bilgilendirme amaçlı paylaşılmıştır.

Altta bulunan Zemin Kat Planı üzerinde piktogramlarla işyeri genelinde ve işyeri bölümlerine özel ADP’ler temsil edilmiştir.

Ankara MEB ABC Blok Zemin Kat ADP Risk Planı

Temel prensip risk analiziyle belirlenmiş olan acil durum ve yangın tahliye kat planında zaten işaretli olan “Tehlike” sembolleriyle ADP’leri eşleştirmektir. İşyerinin genelini kapsayan tehlikelerle, sadece o bölüme özel tehlikeleri ortaya koyduğunuzda, önleyici sınırlandırıcı tedbirleri, müdahale prosedür ve talimatlarını belirtmeniz yeterli olmaktadır. Genel amaçlı hazırlanan kat tahliye planları, bölüme özel riskler değerlendirildiğinde, tahliye senaryoları kendiliğinden oluşmaktadır.

Müdahale prosedürlerini, kat planı, tehlike işaretleri ADP işaretleriyle eşleştirdiğinizde, müdahale envanterlerindeki yeterlilik, doğru konumlandırma son derece basit şekilde yerine oturmaktadır.

Kat Tahliye Planları, talimatlar, prosedürlerin hangi noktalara asılması gerektiği aynı şekilde kolayca tespit edilebilmektedir.

Alttaki PDF dosyayı inceleyebilir, görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz

ADP Dosyası 7.Bölüm Gaz Kaçağı PDF Dosya Görüntüsü

Çalışma ilerledikçe ve güncellemeler hazırlandıkça paylaşılacaktır

ISO 45001 ACİL Durum Eylem Planları pdf örnek türkçe
45001 acil durum akış şemaları
OHSAS 18001-ISO 45001 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ İŞ AKIŞLARI

BU WEBSİTESİNDE YAYINLANMIŞ TÜM GRAFİK VE RESİMLER COPYRİGHT © HÜSEYİN GÜNİÇ ÇİTÇİ 2019 OLUP TANITIM AMAÇLIDIR. COPYRİGHT © ISO 23601:2020, ISO 7010:2018 VE ISO 16069:2004 STANDARTLARINDA LİSANSLI HAZIRLANMIŞLARDIR, YAZILI İZİN OLMAKSIZIN KULLANILAMAZLAR.
“ISO 23601:2020 ESTABLİSHES DESİGN PRİNCİPLES FOR DİSPLAYED ESCAPE PLANS THAT CONTAİN İNFORMATİON RELEVANT TO FİRE SAFETY, ESCAPE, EVACUATİON AND RESCUE OF THE FACİLİTY’S OCCUPANTS. THESE PLANS MAY ALSO BE USED BY İNTERVENTİON FORCES İN CASE OF EMERGENCY. THESE PLANS ARE İNTENDED TO BE DİSPLAYED AS SİGNS İN PUBLİC AREAS AND WORKPLACES.”

Digital video format ISO 23601 2020 evacuation floor plan template, emergency plans, Emergency Evacuation Floor Plans

Fire Evacuation Plans / Fire Escape Plans, Escape and evacuation plan signs, Fire Evacuation & Escape Floor Layout Plans, Safety identification

Flucht- und Rettungsplan nach DIN ISO 23601

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s